Close
Tanie podróżowanie w Hongkongu.

Jak tanio zwiedzić Hongkong

Hongkong nie należy do najtańszych miast, ale nie oznacza to, że nie można zwiedzać tego miasta bez wydawania fortuny. Zobacz, jak tanio zwiedzać Hongkong, na czym zaoszczędzić a na co nie żałować pieniędzy. Budżetowe zwiedzanie Hongkongu – poradnik.

Jak tanio zwiedzić Hongkong 6 porad

Jak dostać się z lotniska do centrum Hongkongu

Z lotniska do centrum najlepiej dojechać specjalnym autobusem linii S1. Są to specjalne autobusy z miejscem na walizki. Za bilet płacimy u kierowcy (kierowca nie wydaje reszty), wrzucając do specjalnej skarbonki. Autobusem najlepiej dojechać do stacji Tung Chung i dalej już metrem możemy poruszać się po całym mieście. Autobus może nie jest najszybszym środkiem transportu, ale najtańszym i widoki też są ciekawe. Autobusy jeżdżą na lotnisko HKG również w nocy.

Tania komunikacja i poruszanie się po Hongkongu.
Warto przepłynąć się promem po rzece do Central – tania wycieczka przy okazji.

Czym poruszać się po Hongkongu

Jedynym środkiem transportu, którym można szybko poruszać się po mieście jest metro. Już na lotnisku warto wykupić kartę OCTOPUS, którą możemy płacić w wielu miejscach, m.in. za komunikację miejską, wstępy do muzeów i w niektórych sklepach. Doładować środkami kartę można na stacjach metra i w sklepach 7 eleven. Korzystając z karty oszczędzimy dużo czasu i nerwów. Do biznesowej części miasta zamiast metrem warto wybrać się promem, zaliczając przy okazji rejs po rzece i obserwując panoramę miasta.

 

Tanie noclegi – gdzie spać budżetowo

Jeżeli chcecie spać w centrum i odpowiada wam standard hostelu to praktycznie jedynym kierunkiem będzie dla was budynek w którym znajduje się wieżowiec Chungking Mansions przy ulicy 36-44 Nathan Road. To jedyne w swoim rodzaju miejsce. Na parterze znajduje się bazar na którym kupisz praktycznie wszystko od hindusów i innych obcokrajowców. Szemrane towarzystwo, które najlepiej minąć i nie reagować na zaczepki. W 14-piętrowym budynku znajduje się 6 wind, dlatego dokładnie sprawdź którą winda dojedziesz do swojego noclegu. Hostele to nic innego jak mieszkania podzielone na mikroskopijnej wielkości pokoje z łazienkami. Każde mieszkanie to innych hostel, dlatego na każdym piętrze są minimum 4 osobne hostele. Rezerwacji najlepiej dokonywać przez stronę booking.com, gdyż pozwalają na bezpłatne odwołanie rezerwacji w razie problemów.

Tanie podróżowanie po Azji.
Jedzenie w Hongkongu to głównie gotowane potrawy.

Gdzie tanio zjeść w Hongkongu

Jedzenie w Hongkongu jest drogie. Mieszkańcy lubują się w owocach morza oraz gotowanych podrobach, które nie pachną najlepiej. Trzeba tez oddać miejscowym, że preferują potrawy gotowane, czyli zdrowa kuchnia. McDonald’s serwuje chyba najtańsze jedzenie, jednak nie po to się podróżuje do Azji, by jeść fast foody. Dim Sum – czyli słynne pierożki to obowiązkowe danie do spróbowania. Miało być budżetowo, więc gorące posiłki można kupić i przygotować sobie samodzielnie w sklepach 7 eleven. Dania instant zalewamy wrzątkiem, a inne dania możemy podgrzać w mikrofalówkach. Gorące i zimne napoje też kupimy w kubkach. W wielu miejscach miasta można znaleźć bezpłatne dystrybutory wody pitnej, przystosowane do picia i napełniania butelek.

Darmowe atrakcje tanio w Hongkongu.
Promenadę w Hongkongu warto odwiedzić wieczorem w trakcie bezpłatnego pokazu laserowego.

Atrakcje w Hongkongu za darmo

Przy odrobinie organizacji można wiele miejsc zwiedzić za darmo. Muzea i wystawy mają wyznaczone dni w tygodniu, gdy wstęp jest bezpłatny lub tańszy, watro to sprawdzić przy planowaniu pobytu. Budżetowe zwiedzanie Hongkongu można zacząć od ogrodu Nan Lian to wyjątkowa oaza zieleni w miejskiej dżungli. Można spędzić tu cały dzień obserwując tropikalną roślinność, ptactwo i zwierzęta. Wieczorem o godzinie 20 idźcie na spacer promenadą Central Waterfront, zobaczycie codzienny pokaz laserowy, aleję chińskich gwiazd Holywoodu oraz panoramę dzielnicy biznesowej. Jeżeli chcecie przejechać się najdłuższymi na świecie (800m) ruchomymi schodami to udajcie się do City. Hongkong słynie z bazarów tematycznych: ptasi targ, bazar kwiatowy, czy ulica rybek akwariowych robią wrażenie.

Ile dni trzeba przeznaczyć na zwiedzanie Hongkongu

Hongkong jest tak barwnym i wielowymiarowym miastem, że grzechem jest odwiedzenie go na krócej niż 5 dni. Optymalne będzie 7 dni licząc. W tym czasie możecie odwiedzić najciekawsze miejsca w Hongkongu oraz plażę, Nowe Terytoria i Shenzhen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2019 wpodrozy.net | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.