Close

1000PLN dziennie za Boże Narodzenie nad morzem

Nawet 3000 zł za świąteczny pobyt nad polskim morzem trzeba zapłacić za pobyt nad polskim morzem przez 3 dni. To więcej niż zagraniczne wczasy all inclusive. Święta nad morzem 2017 – zobacz, gdzie jest najdrożej w tym roku.Polacy robią się leniwi. Coraz więcej osób chcąc uciec od świątecznej gorączki wybierają wyjazdy w góry i nad morze. Ruch zwiększył się również w agroturystyce i obiektach SPA w całym kraju. Wysokie ceny nie odstraszyły gości nadmorskim hotelom. Większość ma już zarezerwowane pokoje na okres świąt i Nowego Roku. Jeżeli szukasz wolnego pokoju pozostają kwatery prywatne i mniejsze pensjonaty. Za trzydniowy pobyt nad morzem trzeba słono zapłacić, jednak chętnych nie brakuje.

Ceny za święta nad morzem

Najdrożej jest w Gdańsku, Spocie, Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Świnoujściu, gdzie za 3 dni trzeba zapłacić ponad 3 tysiące złotych za pobyt 2 osób. Za 3-4 osobowy apartament nad morzem trzeba liczyć około 2 tysiące za 3 dni. W kwaterach prywatnych można znaleźć pokoje już za 150 zł za dobę, jednak nie ma co liczyć na wystawną kolację i szczególne atrakcje.

O około 500zł wyższe ceny są za pobyty sylewstrowo-noworoczne. Sylwester nad morzem to już nic nowatorskiego i oryginalnego. Nadmorskie miejscowości w ostatnich dniach grudnia zapełniają się turystami, niczym na majowy długi weekend.

Skąd te wysokie ceny nad morzem

Właściciele trzymają astronomiczne ceny, licząc na turystów z zagranicy i wygląda na to, że mają rację. Według dokonanych rezerwacji, najwięcej zagranicznych turystów na świąteczny pobyt nad morzem przyjedzie do nas z Niemiec (60%),  Wielkiej Brytanii (11%) i Szwecji (6%). Coraz częściej w nadmorskich hotelach i ośrodkach święta spędzają Polacy mieszkający na stałe za granicą. Często pobyty rezerwują całe rodziny.

Święta w górach, czy nad morzem

Na wolne miejsca w górach nie ma co liczyć, a od tamtejszych cen włos się jeży na głowie. Za pobyt świąteczno-noworoczny w Zakopanem trzeba zapłacić nawet grubo powyżej 5000 PLN. Co ciekawe, chętnych nie brakuje. Przy tych cenach wycieczki międzykontynentalne zdają się być konkurencyjne względem krajowego kurortu.

 

 

 

1 thought on “1000PLN dziennie za Boże Narodzenie nad morzem

  1. Powariowali! Przecież od dawna wiadomo, że dla górali liczy się tylko kasa. Podejrzewam, że gdyby noclegi były tam tańsze nie byłoby takiego zainteresowania. Ot ludzie jadą tam dla lasnu to musi być drogo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2019 wpodrozy.net | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.