Close
Jaki ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie podróżne Tajlandia – porady i opinie

Wybierasz się do Tajlandii i zastanawiasz się jakie ubezpieczenie w Tajlandii sprawdzi się najlepiej. Piszemy czym się kierować i gdzie się ubezpieczyć przed podróżą do Azji.

Tajlandia ubezpieczenie podróżne

Przeglądając różne grupy facebookowe i forum o Tajlandii często trafiam na opinie, że bezpieczeństwo w Tajlandii jest duże i ubezpieczenie w Tajlandii to zbędny wydatek. Czytając takie, wcale nie rzadkie opinie, włos jeży mi się na głowie. Biorąc pod uwagę, że cena ubezpieczenia podróżnego do Tajlandii to zaledwie ułamek kosztów całej podróży, to oszczędzanie na polisie turystycznej to skrajna cebula. Przykłady osób, które chciały oszczędzić na ubezpieczeniu opisuję na końcu wpisu.

Tajlandia ubezpieczenie – blog

Przeglądając podróżnicze blogi, praktycznie w każdym natraficie na opis zachorowania za granicą lub sytuacji wymagającej pomocy medycznej. Opowieści jest tyle, ilu blogerów. Prędzej czy później będziecie zmuszeni skorzystać z pomocy medycznej w obcym kraju a koszty nie są małe. Stąd doświadczeni blogerzy zwykle mają na swojej stornie dział Tajlandia ubezpieczenie blog, w którym przestrzegają o tym, że ubezpieczenie w Tajlandii jest konieczne i opisują swoje doświadczenia. W takim razie jakie ubezpieczenie turystyczne Tajlandia? Odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna.

Ubezpieczenie Tajlandia jakie?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie podróżne do Tajlandii – to pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, które planują swoją wycieczkę do Tajlandii. Każde szanujące się towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie ubezpieczenia podróży. Niestety, ubezpieczenie to produkt, jak każdy inny, więc zdarzają się dobre – warte swojej ceny, ale można się natknąć na takie, które są bezwartościowe. Najgorsze jest to, że jedne i drugie w ofertach wyglądają podobnie, bo diabeł tkwi w szczegółach. Tym szczegółem najczęściej jest klauzula „wyłączenia”, czyli sytuacje w których ubezpieczenie przestaje działać.

Jedzenie w Tajlandii bywa przyczyną problemów zdrowotnych, wtedy przyda się ubezpieczenie w Tajlandii.
Zatrucia i reakcje alergiczne to najczęstsze problemy zdrowotne w Tajlandii.

Co sprawdzić przy wyborze ubezpieczenia turystycznego do Tajlandii

Tutaj mamy złą wiadomość dla niecierpliwych. Wybranie najlepszej oferty to kilka tygodni porównywania ofert i Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Ci, którzy chcą iść na skróty, korzystając z porównywarki ubezpieczeń turystycznych, mogą się gorzko rozczarować. Porównywarki to najlepszy przykład tego, jak przygotować atrakcyjnie wyglądającą polisę, która mimo bijących po oczach ogromnych kwot ubezpieczenia, często nie pokrywa najpopularniejszych wypadków. Ja po kilku tygodniach przekopywania się przez haczyki i kruczki prawne wybrałem ubezpieczyciela, który ani nie jest najtańszy, ani nie ładuje dużych pieniędzy w reklamy. Za to jest sprawdzony przeze mnie osobiście w wielu podbramkowych sytuacjach. Dla mnie liczył się realny zakres ubezpieczenia.

Za każdym razem przed zakupem zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, ze szczególnym uwzględnieniem wyłączeń!

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie

Koszty leczenia – zwróć uwagę na limity. Często jest tak, że ubezpieczenie opiewa na ogromną kwotę, ale np. za leczenie stomatologiczne zwracają do 500zl.
Ratownictwo – tu też pojawiają się limity do kwoty np. 8000 PLN, wyłączenie transportu medycznego i innych usług
OC – warto wykupić, bo w Tajlandii w przypadku kolizji na skuterze musicie pokryć straty obu stron
Ubezpieczenie NWW – warto zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia oraz np. transport zwłok do kraju (to gigantyczne koszty)
Ubezpieczenie bagażu – zwróć uwagę na ubezpieczenie elektroniki
Ubezpieczenie sportów – dokładnie sprawdź, czy sport których chcesz uprawiać znajduje się na liście w OWU i czy posiadasz wymagane uprawnienia

Haczyki w ubezpieczeniach turystycznych

Ubezpieczenie do kwoty – limity w pokrywaniu szkody do ustalonych kwot
Udział własny  – szkody, których wartość nie przekracza podanej kwoty musicie pokryć z własnej kieszeni
Lista wyłączeń – dotyczy każdego zakresu ubezpieczenia i jest bardzo szczegółowa
Forma pokrycia kosztów – część ubezpieczycieli nie reguluje kosztów bezpośrednio z placówkami medycznymi, a jedynie zwraca ubezpieczonemu koszty poniesione.

Rozszerzenie ubezpieczenia w Tajlandii, czyli dodatki, które mogą się przydać

Ubezpieczenie z którego korzystam od kilku lat ma przydatne opcje dodatkowe np.:

  • pomoc prawna – przyda się w przypadku problemów z tajską policją, a o te nie trudno
  • choroby przewlekłe – jeżeli macie jakieś choroby, które mogą o sobie dać znać w podróży to watro skorzystać
  • alkohol – jeżeli planujecie spożywanie alkoholu to warto wybrać tę opcję, gdyż w przypadku jej braku, często spożycie nawet małej ilości alkoholu wykluczy odpowiedzialność ubezpieczyciela
  • kontynuacja leczenia w kraju – często leczenie choroby tropikalnej musi trwać również po powrocie do kraju, więc również przydatna opcja, jeżeli nie macie w pobliżu lekarza medycyny tropikalnej

Ranking ubezpieczeń Tajlandia 2020

Każdy ranking ubezpieczeń podróżnych nie jest wiele wart, bo niemożliwym jest wybranie najlepszego i uniwersalnego ubezpieczenia. Każdy ma inne potrzeby i plan podróży więc trzeba się kierować indywidualnymi preferencjami. Rankingi ubezpieczeń najczęściej opierają się na tych najbardziej „reklamowanych” hasłach. Wysoka kwota łączna ubezpieczenia – co z tego jak w OWU mamy tyle ograniczeń, że niemożliwym jest nawet zbliżenie się do połowy tej kwoty. Zakres ubezpieczenia – ubezpieczenie bagażu, które nie obejmuje najcenniejszych przedmiotów, a np. tylko używane ubrania. Dlatego uważam, że ranking ubezpieczeń turystycznych to bzdura.

Jakie ubezpieczenie Tajlandia
Ubezpieczenie turystyczne w Tajlandii powinno obejmować sporty jeżeli planujesz aktywnie spędzać czas.

Cena ubezpieczenia Tajlandia 2020

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Tajlandii zaczynają się od nieco ponad 150 PLN, co nie jest kwotą wygórowaną. Górna granica to grube tysiące. Spokój i bezpieczeństwo za jedną dziesiątą, ceny przelotu to chyba kwota do przełknięcia. Ja ubezpieczam się w AXA i kilkukrotnie sprawdziłem na własnej skórze, że to dobry wybór.
Teraz mają dodatkową zniżkę na ubezpieczenie przy kupnie przez tą stronę, więc warto rozważyć.

Tajlandia – dodatkowe ubezpieczenie podróżne

Czy wykupując wycieczkę do Tajlandii w biurze podróży trzeba się dodatkowo ubezpieczać? Często z takim pytaniem zwracają się do mnie znajomi. Odpowiedź jest dla mnie oczywista. Jeżeli wydajesz kilka tysięcy na wycieczkę to dodatkowe ubezpieczenie stanowi promil tych wydatków. Trzeba pamiętać, że zwykle ubezpieczenie zawarte w cenie wycieczki z biura podróży ma podstawowy zakres. Bardzo popularne w Tajlandii są zatrucia, różnego rodzaju reakcje alergiczne, a nawet poparzenia przez meduzy. Lepiej dmuchać na zmine.

Tajlandia ubezpieczenie – opinie

W internecie możecie znaleźć wiele opinii o ubezpieczeniu podróżnym w Tajlandii. Niektóre mówią o bezproblemowej likwidacji szkody, inne o kilkuletnich procesach z towarzystwami ubezpieczeniowym. Przeglądając opnie o ubezpieczeniu podróżnym Tajlandia zwróćcie uwagę na daty wpisów, bo jest bardzo dużo artykułów sprzed kliku lat, a trochę się pozmieniało.
Jeszcze kilka lat temu w poleceniach królowała jedna z kart, która oferowała całoroczne ubezpieczenie za nieduże pieniądze. Mniej więcej 3 lata temu firma zaczęła zmieniać towarzystwa ubezpieczeniowe, które miały zapewniać likwidację szkód pod ich marką i zaczęły się problemy.

Ubezpieczenie w Tajlandii – podsumowanie

Podsumowując w telegraficznym skrócie, uważnie czytajcie OWU, a nie kierujcie się wyłącznie ceną ubezpieczenia i łącznym kwotami, bo może się okazać, że kupujecie ubezpieczeniową wydmuszkę. Przekopcie się przez wiele stron drobnym druczkiem Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i sprawdźcie czy nie ma tam haczyków. Dobierzcie ubezpieczenie do swoich indywidualnych potrzeb i planu podróży. Mi dokładne porównanie wszystkiego zajęło kilka tygodni, ale się opłacało, bo nie miałem żadnych problemów z ubezpieczeniem.

Napiszcie, jakie Wy mieliście przygody z ubezpieczeniem w Tajlandii i jak się ostatecznie zakończyły.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2019 wpodrozy.net | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.