Close
Atrakcje dla aktywnych w Wietnamie

Mui Ne w Wietnamie – 10 powodów by tam pojechać

Mũi Né to mała rybacka wioska w Wietnamie, która od lat 90-tych XX wieku stała się popularnym celem podróży. Co ciekawego można zobaczyć w Mui Ne, czy warto tam spędzić czas i jakie atrakcje znajdziesz w okolicy. Co robić w Mui Ne?

Przebywając w Sajgonie warto wyskoczyć na kilka dni do Mui Ne. Dojechać tam można autobusem… sypialnym.

Jak dostać się do Mui Ne z Ho Chi Minh

To ciekawy i wygodny środek transportu. Co ciekawe wietnamskie sypialne autokary zabierają około 47 osób, a więc tyle, co tradycyjne autokary u nas. Różnica jest zasadnicza, bo w drodze do wietnamskiego kurortu wszyscy pasażerowie mogą sobie spać. Tropikalna plaża i malownicze krajobrazy to tylko początek atrakcji turystycznych Mũi Né.

Jak dotrzeć do Mui Ne z Ho Chi Minh
Autobusy sypialne to niezwykły wynalazek, który świetnie się sprawdza w Wietnamie. Kurs z Sajgonu do Mui Ne trwa kilka godzin.

Sprawdzony hotel w Mui Ne

Ceny noclegów w Mui Ne nie są zbyt wygórowane, ale też standard hoteli jest zróżnicowany. Często właścicielami hoteli są Rosjanie, ta narodowość stanowi też największą grupę wśród turystów. Porównaj ceny hoteli w Mui Ne, a jeżeli chcesz sprawdzić opinie o nich wejdź na: sprawdź opinie o hotelach w Mui Ne.

10 powodów by odwiedzić Mui Ne

1. Tropikalne plaże
Mui Ne słynie z 15 kilometrów dziewiczych wietnamskich plaż. Nie są to plaże Tajlandii, ale są mniej zurbanizowane i bardziej dzikie. Minusem o którym trzeba wspomnieć jest degradacja środowiska i znaczne zanieczyszczenie wody i samych plaż. Jak na Wietnam nie jest źle.

Atrakcje dla aktywnych w Wietnamie
W okolicy nie brakuje szkółek i wypożyczalni sprzętu dla kite surferów

2. Mekka kitesurferów w Wietnamie
Silnie wiejący około południa wiatr i duże morskie fale sprawią, że nie będziesz chciał odstawić deski. Uważaj na silne prądy morskie.

Wietnamski port rybacki
Wszystkie prace w porcie wykonywane są ręcznie.

3. Okrągłe łodzie rybackie
Dziesiątki charakterystycznych małych rybackich łupinek tworzą wspaniały krajobraz rybackiej wioski. Jeżeli chcecie zobaczyć rybaków przy pracy, najlepiej udać się na plażę o wschodzie słońca, gdy całe rodziny pracują przy sieciach.

Co robić w Mui Ne
Czerwony wąwóz w rzeczywistości robi dżo lepsze wrażenie niż na zdjęciach.

4. Czerwony wąwóz
W drodze do białych wydm watro zatrzymać się w czerwonym wąwozie. Piasek w tym miejscu jest koloru czerwonej cegły. Fajne miejsce na szybką sesję zdjęciową. Wąwozem biegnie mały strumyk (w okresie suszy znika) warto wybrać się nim gdyż na końcu jest mały wodospad.

5. Czerwona wydma
Czerwona wydma znajduje się około 3 km na północ od miasta i jest jedną z większych atrakcji turystycznych. Jest oblegana przez turystów, więc jeżeli chcesz uniknąć tłoku wybierz się tam rano. Widok jest niesamowity. Można pojeździć quadem lub pozjeżdżać na piankowej macie. Warto przywieźć ze sobą z miasta, by nie przepłacać na miejscu.

Atrakcje Sajgon i okolice
Białe wydmy są dalej, ale warto się tam wybrać, a czerwone można pominąć.

6. Białe wydmy White Dunes, zwane Bau Trang
To dość niezwykłe miejsce przypomina wycięty fragment egipskiej pustyni. Można tu pojeździć quadami i samochodami terenowymi, lub tylko rozkoszować się widokiem pustyni. Biała wydma znajduje się około godziny drogi od Mui Ne.

Owoce z Azji pitaja
Smoczy owoc (pitaja) jest bardzo ceniony przez turystów. Tutaj rośnie wszędzie.

7. Okoliczne plantacje
Wokół Mui Ne rozciągają się duże plantacje m.in. pitai, zwanej smoczym owocem (dragon fruit) i kawy.

Kościoły i turystyka sakralna.
Świątynia w trakcie budowy.

8. Świątynie i miejsca kultu
Chińskie i chrześcijańskie świątynie współistnieją tutaj bez większych przeszkód. Co ciekawe ciągle buduje się kolejne, bardziej jako kolejna atrakcja turystyczna.

Co robić w Mui Ne
Lokalne życie toczy się nieśpiesznie swoim naturalnym rytmem.

8. Obserwowanie lokalnego życia
Wietnamczycy są pozytywnie nastawieni do turystów. Miejscami wydaje się, że czas się tu zatrzymał.

Wietnam potraf zachwycić
Widok na zachodzące słońce w porcie MuiNe

9. Przepiękne wschody i zachody słońca
Płonące czerwienią niebo nad portem w MuiNe wygląda niezwykle. Połączenie morza i terenów górzystych daje ciekawy efekt.

Wycieczki po okolicy
Za każdym razem coś Cię zaskoczy, zainteresuje, przyciągnie uwagę – to zaleta zwiedzania okolicy na skuterze.

10. Wycieczki skuterem po okolicy
Wypożyczenie skutera i zwiedzanie na nim okolicy to najlepsza możliwa opcja. Możesz poczuć się wolny i niezależny od nikogo. Paliwo jest tanie, a wynajęcie skutera to koszt kilkudziesięciu złotych

Tanie loty do Wietnamu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 wpodrozy.net | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.