Close
Tanie loty do Tajlandii w sezonie wakacyjnym

Tanie loty do Tajlandii w sezonie

W tym roku ceny biletów lotniczych są szczególnie atrakcyjne ze względu na niski kurs dolara. Tanie loty do Tajlandii w sezonie można kupić za niewiele ponad 1.000 PLN. Sprawdź ceny biletów lotniczych Tajlandia 2018.
Zastanawiasz się, czy stać cię na podróż do Tajlandii, ile kosztują bilety lotnicze i jak zrealizować marzenia o egzotycznych wakacjach – przeczytaj poniższe wskazówki. Dowiesz się jak spędzić rajskie wakacje i nie wydać fortuny.

Loty z Polski do Tajlandii

Tajlandia zyskuje na popularności jako kierunek podróży Polaków. Prawdą jest, że nasz narodowy przewoźnik Polskie Linie Lotnicze LOT nie latają do Bangkoku, ale Qatar Airways i Air China mają bardzo tanie oferty na trasie z Warszawy do Bangkoku, Phuket i Chiang Mai.  Kraina uśmiechu jest bardziej dostępna i przestaje być zarezerwowana dla wąskiego grona najbogatszych. Obecnie Tajlandia skutecznie konkuruje z krajami basenu Morza Śródziemnego. Jest bezpieczniej, bardziej egzotycznie i często taniej. Zwykle największy koszt wycieczki do Tajlandii stanowią przeloty.

Ceny wycieczek do Tajlandii w biurach podróży

Biura podróży windują ceny, nie zważając na nic. Dwutygodniowa wycieczka dla 2 osób to średnio koszt od 12 000 PLN, trochę taniej będzie jeżeli wybierzemy Resort Pattaya jako cel podróży (od 11 000 PLN). Samodzielnie zorganizowany wyjazd  powinien się zamknąć w kwocie około 5900 tys. zł. W cenę wliczając przeloty, transfery, hotele, wyżywienie i 2 całodniowe wycieczki. Dzisiaj można już wszystko zarezerwować przez internet z domu, ale jeżeli chcemy być wolni lepiej zaplanować tylko kilka stałych punktów w planie podróży. Resztę na miejscu możemy dostosować do własnych potrzeb.

Ceny biletów lotniczych Tajlandia 2018

Ceny są różne w zależności od celu i terminu lotu. W tym roku za przelot w obie strony do Tajlandii trzeba liczyć średnio 1700zł od osoby, ale to cena uśredniona i bez specjalnych poszukiwań. Poświęcając trochę czasu na szukanie okazji, możemy kupić bilety za 1100 zł, a nawet mniej. Dobre ceny biletów oferują linie China Airlines oraz Qatar Airways. Oczywiście wyższy standard oferują linie z Kataru. Można też sprawdzić rosyjskie i ukraińskie linie.  Jak znaleźć najtańsze bilety lotnicze do Tajlandii? Najlepiej skorzystać z wyszukiwarek tanich połączeń lotniczych.

Loty do Tajlandii.
Linie lotnicze oferujące tanie loty do Tajlandii w luksusowych warunkach.

Najpopularniejsze wyszukiwarki lotów to:

Skyscanner.pl
Jest to najpopularniejsza wyszukiwarka tanich biletów lotniczych i porównywarka ich cen. Z zalet trzeba wymienić: możliwość wyszukiwania cen biletów w danych miesiącach, duża baza przewoźników, szybkość wyszukiwania. Na minus: wyniki standardowo nie są wyświetlane od najtańszych, trudno się zmienia dni w wynikach wyszukiwania. Z całą pewnością godna polecenia porównywarka cen biletów lotniczych
Momondo.pl
Wyszukiwarka, która szybko zyskuje na popularności. Największą zaletą jest przejrzysty wykres z cenami w poszczególnych dniach miesiąca. Na minus: trochę wolno działa i ceny biletów, poza nielicznymi wyjątkami są wyższe niż w skyscanner.pl.
Kayak.pl
Kolejna wyszukiwarka, której największą zaletą jest możliwość wyszukiwania lotów do kilku miast równocześnie.

10 rad jak znaleźć najtańsze bilety lotnicze

 1. Jeżeli znajdziemy atrakcyjną ofertę w wyszukiwarce należy przejść do strony rezerwacyjnej i tam sprawdzić, czy obie ceny się pokrywają.
 2. Sprawdź cenę wybranego lotu (dokładna data, godzina) w innych wyszukiwarkach tanich lotów.
 3. Sprawdź ile czasu będą trwały przesiadki.
 4. Sprawdź jaki bagaż jest wliczony w cenę oraz co można zabrać na pokład samolotu
 5. Porównaj ceny noclegów w wybranym terminie
 6. Jeżeli masz kilkunastogodzinną przesiadkę sprawdź, czy można opuścić w tym czasie lotnisko na kilka godzin i zwiedzić miasto
 7. Spróbuj poszukać połączeń z różnymi miastami wylotu i przylotu (np. Warszawa – Bangkok – Berlin, Berlin – Bangkok – Praga)
 8. Zapoznaj się z opłatami dodatkowymi np. opłata za płatność kartą
 9. Porównaj cenę biletów w różnych walutach
 10. Dokładnie zapoznaj się z regulaminem strony rezerwacyjnej

Skąd lecieć do Tajlandii

Szukając tanich lotów do Tajlandii należy rozważyć lotniska Warszawa, Berlin. Praga. Jako lotnisko docelowe warto brać pod uwagę Bangkok, Chiang Mai, Phuket. W drugiej kolejności można rozważać lotniska Krabi i Pattaya UTP w Tajlandii, a miasta wylotu Kolonia, Londyn, Kijów.

5 thoughts on “Tanie loty do Tajlandii w sezonie

 1. Bardzo dobry artykuł, kawał dobrej roboty. Od siebie dodam, że Tajlandia zrobiła się w Polsce ostatnio bardzo popularna. Wiele osób organizuje podróż na własną rękę i czasami trzeba się wstydzić za rodaków.

 2. Jeżeli szukacie tanich lotów do Tajlandii proponuję brać pod uwagę jeszcze Londyn i Kolonię. Loty czarterowe do Phuket lub Bangkoku czasami można kupić za grosze.

 3. Wszystko pięknie tylko ciągle ta polska cebula. Dołóż kilka stówek i podróżuj jak król, a nie żebrak. Wszędzie tylko tanie loty i tanie bilety do Bangkoku polska mentalność cebuli.

 4. tajlandia jest fajna na pierwszy raz w azji ale pozniej sie nudzi u mnie kolejnosc byla tajlandia, vietnam, kambodza filipiny i zawsze lot do bangkoku

 5. Skyscaner to rzeczywiście najlepsza wyszukiwarka tanich biletów lotniczych, ale jak to jest skoro oni biorą prowizję to na stronie linii lotniczej powinno być taniej a nie jest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 wpodrozy.net | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.