Close
Tanie noclegi nad morzem

10 pomysłów na tanie noclegi nad morzem

Czy wczasy nad Bałtykiem muszą być drogie? Nie, gdzie znaleźć tanie noclegi nad polskim morzem, gdyż sytuacja gospodarcza zmusiła Polaków do oszczędzania. Zobacz 10 pomysłów na tanie noclegi nad morzem. Wymaga to trochę pracy, ale nad Bałtykiem można wypocząć za rozsądne pieniądze.
Poniżej przedstawiamy 10 prostych zasad, które pomogą Ci znaleźć oferty tanich wczasów nad polskim morzem.

Jak znaleźć atrakcyjne oferty wczasów za małe pieniądze?

Tanie noclegi nad morzem – top 10

Wakacje planuj z odpowiednim wyprzedzeniem

Zaoszczędzisz pieniądze i nerwy, gdy odpowiednio wcześnie zarezerwujesz noclegi. Pamiętaj, że dobre oferty szybko się rozchodzą. Najlepsze obiekty mają stałą bazę klientów, którzy przyjeżdżają tam od lat. Kiedy szukać noclegów nad morzem? Najlepiej zacznij się rozglądać za ofertami już w kwietniu. Właściciele obiektów noclegowych potrzebują zaliczek na przygotowanie do sezonu, są wtedy bardziej skłonni do negocjacji.

Szukaj ofert w internecie

Obecnie internet jest największą bazą noclegów nad morzem. Pamiętaj, że druk katalogów i ulotek kosztuje, a to odbija się na cenach. Internet daje możliwość zobaczenia oferty zdjęć i co najważniejsze kierowanie zapytań drogą mailową, co nic nie kosztuje. Jeżeli chcemy obdzwonić 20-30 miejsc to może generować spore koszt, bo w takie rozmowy do krótkich nie należą. W naszym interesie jest, by dowiedzieć się wszystkiego przed przyjazdem.

Zapytaj znajomych

Najlepszym sposobem jest poczta pantoflowa. zapytaj znajomych, gdzie oni jeżdżą nad morze, będzie to najprawdopodobniej najbardziej obiektywna recenzja noclegów, bez marketingowej ściemy.

Omijaj pośredników

Biura turystyczne, czy serwisy zakupów grupowych pobierają prowizję, która i tak zostanie wliczona w cenę Twojego pobytu nad morzem.

Porównaj ceny w różnych miejscowościach

Wiadomo, że nad polskim morzem są mniej i bardziej popularne miejscowości, za modą idą też wyższe ceny. Warto porównać ceny, czasem w miejscowość oddalona o kilometr od znanego kurortu zapłacimy o połowę mniej.

Sprawdź za co płacisz

Dokładnie dowiedz się, co jest wliczone w cenę pobytu. Właściciele noclegów często naliczają dodatkowe opłaty m.in.: podatek VAT, opłatę miejscową, opłatę za parking, psa, czasami nawet prąd. Zapytaj jakie dodatkowe opłaty będziesz musiał ponieść.

Zażądaj przesłania potwierdzenia wybranej oferty na piśmie

Nad morzem pogoda jest dość kapryśna, nieuczciwi kwaterodawcy podnoszą ceny, gdy tylko przychodzi piękna pogoda. Takie potwierdzenie może być podstawą roszczeń.

Pytaj o zniżki dla dzieci

Osoby wybierające się z dzieckiem nad morze powinny mieć to na uwadze. Gestorzy obiektów noclegowych dzielą się na takich, którzy stosują zniżki i takich, którzy uważają, że dzieci generują, nawet większe koszty niż dorośli.

Negocjuj cenę!

Kryzys dotyka też branżę turystyczną dlatego targuj się, gdyż lepiej gdy pokój zostanie wynajęty za pół ceny, niż gdy stoi pusty.

Sprawdź czy w danej miejscowości działają jakieś duże markety sieciowe.

3 thoughts on “10 pomysłów na tanie noclegi nad morzem

  1. Wakacje nad polskim morzem? Nie rozśmieszajcie mnie. Zimno drogo i nudno. Wolę za połowę tej ceny jechać na Maltę lub do Chorwacji.

  2. Nie wspomniano, żeby wybierać mniej oblegane kurorty nad morzem. Ja tak robię zawsze, jest spokojniej i dużo taniej. Jeżeli coś ciekawego się dzieje w okolicy to oczywiście odwiedzam te miejsca, ale baza wypadowa jest zawsze w mniejszej miejscowości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2019 wpodrozy.net | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.