Close
Najlepsze kantory internetowe

Jak korzystnie wymieniać waluty

Wyjazdy zagraniczne nierozerwalnie wiążą się z koniecznością wymiany walut. Jak i gdzie korzystnie wymienić waluty – zobacz nasz przewodnik po kantorach.

W tym artykule dowiesz się:

Czy opłaca się wymieniać waluty w banku

Jak tanio płacić za granica kartą
Jak działają kantory internetowe
Który kantor internetowy jest najlepszy
Jak płacić za granicą bez prowizji

Wymiana walut w banku

Wymiana walut w banku jest na tyle niekorzystna, że zupełnie ją pominiemy. Inną metodą jest płatność kartą. Jeżeli karta jest w złotówkach to bank przewalutuje kwotę płatności po swoim kursie (międzybankowym).

W przypadku, gdy wymieniamy złotówki na bardziej egzotyczną walutę niż funty, euro lub dolary, proces ten się komplikuje. Bank przeliczy walutę na euro, a później euro dopiero na złotówki. Obie operacje będą przebiegały po kursie międzybankowym. Już widać, że to również nie jest dobry sposób na wymianę walut i tanie płacenie za granicą.

Karta walutowa, czy się opłaca

Lepszym rozwiązaniem będzie założenie konta walutowego w Euro lub Dolarach Amerykańckich (USD). W tym przypadku środki trzymamy w wybranej walucie i oszczędzamy na jednym przewalutowaniu.

Kantory internetowe, jak to działa

Kantory internetowe oferują dużo lepsze kursy niż tradycyjne kantory i banki. Spready, czyli różnice w kursie sprzedaży i kupna są minimalne. Dodatkowo można utworzyć wirtualny portfel w którym będziemy trzymać różne waluty. To wygodne rozwiązanie. Dzięki wielu transakcjom w każdej godzinie, mimo minimalnych spreadów firmy te zarabiają. Wystarczy, że posiadasz konto PLN i walutowe EUR lub USD. Wpłacasz złotówki na swoje konto w kantorze internetowym i na konto walutowe otrzymujesz przelew w wybranej walucie.

Ile można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze internetowym

Ciężko podać dokładną kwotę, ale można przyjąć, że przy odrobinie szczęścia, nawet 10% więcej niż w tradycyjnym kantorze. Kantor internetowy walutomat.pl oferuje rodzaj swoistej giełdy, gdzie kurs po jakim przebiegnie transakcja jest ustalany przez dwóch użytkowników.

Ile wymienić pieniędzy w kantorze przed wyjazdem

Żeby różnice w kursach były odczuwalne dla naszego portfela trzeba wymienić minimum 350 zł. Część kantorów internetowych oferuje bardzo atrakcyjne warunki pierwszej wymiany (oznaczone poniżej), dlatego im więcej wymienimy tym więcej zostanie w naszej kieszeni.

Ranking kantorów internetowych

Walutomat.pl – Dzięki Walutomatowi można przez cały rok, szybko i bezpiecznie (transakcje potwierdzane są SMS-em) wymieniać waluty i oszczędzać nawet do 8% na każdej wymianie.

 

 

 

 

1 thought on “Jak korzystnie wymieniać waluty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2019 wpodrozy.net | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.