Close
Ślub na plaży w Polsce

Jak zorganizować ślub na plaży

Przeglądasz oryginalne pomysły na ślub, ale wszystko wydaje się oklepane. Zastanawiasz się czym zaskoczyć gości weselnych i jak sprawić by ślub był niezapomnianym wydarzeniem. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjątkowy ślub na plaży.

Ślub na plaży, jak z filmu

Na wielu filmach można obserwować śluby na plaży, szczególnie w USA to popularne miejsce na zawarcie związku małżeńskiego. Jeszcze niedawno mogliśmy z zazdrością obserwować ceremonie ślubne na plaży, bo przepisy zabraniały organizowania jakiejkolwiek imprezy na plaży. Ustawienie na plaży namiotu, podestu, czy nawet prowizorycznego ołtarza wiązało się z surową karą ze strony Urzędu Morskiego.

Czy można wziąć ślub na plaży

Dodatkowo księża niechętnie udzielali ślubów poza kościołami. Teraz przepisy zliberalizowano. Od marca 2015 r. istnieje możliwość zawarcia ślubu na plaży. Jedna z najważniejszych chwil w życiu, przy romantycznym zachodzie słońca to widok, do tej pory znany jedynie z filmów. Ślub nad morzem to coś, co do tej pory było wręcz nieosiągalne dla Polaków, najczęściej przez kierowników Urzędów Stanu Cywilnego i restrykcyjne przepisy.

Zorganizowanie ślubu nad Bałtykiem nie jest proste

Trzeba napisać kilka pism m.in. do właściwego Urzędu Morskiego, Urzędu Miejskiego lub Gminy, czasami też do kapitanatu portu i administratora plaży. Zgodę na ślub na plaży musi też wrazić kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, który musi mieć pewność, że ceremonia będzie bezpieczna dla wszystkich uczestników.  Ślub w tak wyjątkowym miejscu z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem i na długo pozostanie w pamięci gości weselnych.

Na to musisz uważać

Największym problemem mogą być warunki atmosferyczne i piasek. Trzeba brać pod uwagę, że w dniu ślubu może rozpętać się sztorm, lub na kilka chwil przed ceremonią nad plażą może przejść ulewa. Często w organizacji imprezy pomaga firma zajmująca się przygotowaniem wesela. Wydaje się, że gra jest warta świeczki i ryzyko z pewnością się opłaci.

Napiszcie w komentarzach, co sądzicie o ślubie na plaży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 wpodrozy.net | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.